100% absolwentów w Publicznym Technikum Nr 5 
zdało egzamin maturalny z języka polskiego i matematyki!

Zdawalność naszych absolwentów  99% Zdawalność techników w mieście Opolu  84,6%
Zdawalność techników w woj. Opolskim  71,2% Zdawalność egzaminu maturalnego w kraju  64%
technikum zloto

Najlepsze Technikum na Opolszczyźnie
XV miejsce w kraju – RANKING PERSPEKTYWY 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Publiczne Technikum nr 5 w  ZSE im. T. Kościuszki w Opolu jest wśród najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.

po

Klasa politechniczna w Zespole Szkół Elektrycznych
im. Tadeusza Kościuszki w Opolu

W wyniku długotrwałych rozmów prowadzonych pomiędzy władzami Politechniki Opolskiej i dyrektorem Zespołu Szkół Elektrycznych im. T. Kościuszki w Opolu ustalono, że w roku szkolnym 2015/2016 w Publicznym Technikum nr 5 zostanie utworzona klasa politechniczna. Szczęśliwym oddziałem będzie klasa 1ET w zawodzie technik elektronik.   Czytaj więcej...


british

Elektryczniak w Londynie

Osoby, które chciałyby jeszcze pojechać do  Londynu informujemy, 
że są wolne miejsca i należy zgłaszać do Pana Tomasza Śniegura.

ba glass poland

Oferta pracy 
BA GLASS POLAND Huta Szkła w Jedlicach

Zapraszamy do kontaktu wszystkich Uczniów i Absolwentów Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu!

Pobierz ogłoszenie>> 

 

W dniach 23-24.03.2013r. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku odbył  się  XXII Ogólnopolski Finał Odysei Umysłu. Ponad 800 młodych ludzi z całego kraju, podzielonych na 118 drużyn, przedstawiło rozwiązania tegorocznych zadań, które inspirowały uczestników do kreatywnego myślenia. „Odyseusze”, którzy pomyślnie przeszli eliminacje regionalne we Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Warszawie i po raz pierwszy w Krakowie rywalizowali o tytuły Mistrzów Polski oraz prawo reprezentowania kraju na konkursach zagranicznych. Miasto Opole reprezentowały cztery drużyny  w tym dwie z Zespołu Szkół Elektrycznych.

Drużyna startująca w problemie „E-mailowe impresje”  w składzie: : Dawid Ciolek (2FT), Marcin Klama (2CT), Szymon Kowalik (2DT), Kamil Mazurek (2FT), Martin Stanik (2FT), Łukasz Wołochowicz (2FT) zajęła II miejsce, zdobywając tym samym wicemistrzostwo Polski oraz możliwość reprezentowania naszego kraju na EuroFestiwalu, który odbędzie się w dniach 26.04-01.05 w Centrum Młodzieżowym Werbellinsee k. Berlina. Trenerem drużyny była Pani  mgr inż. Renata Kisza-Świątek .

Druga  drużyna w składzie: Kasper Biegun, Tomek Dobranowski, Kamil Seliga, Szymon Wydra, Paweł Stolarczyk z kasy 2ET, startująca w problemie „Zwierzaki-składaki” zajęła III miejsce oraz otrzymała nagrodę specjalną - OMERA (nagroda fair play). W uzasadnieniu sędziowie docenili koleżeńską postawę drużyny, która podjęła ryzyko występu w mocno okrojonym składzie – 4 osoby i nie wycofała się pomimo niespodziewanej przeciwności losu. Prawo nominowania do nagrody mają wszyscy uczestnicy konkursu, a otrzymuje je drużyna, która swoją postawą zdobyła uznanie Odyseuszy. Trenerem drużyny była Pani  mgr  Beata Peczeniuk.

Podczas ceremonii zamknięcia XXII Ogólnopolskiego Finału Odysei Umysłu wystąpił uczeń klasy 3dt Krzysztof Riewold, który zaprezentował niezwykłe sztuczki z urządzeniem diabolo.

Gratulujemy drużynom i życzymy dalszych sukcesów !     

O programie Eurofestiwalu w Niemczech można przeczytać na stronie odysseyofthemind.eu