100% absolwentów w Publicznym Technikum Nr 5 
zdało egzamin maturalny z języka polskiego i matematyki!

Zdawalność naszych absolwentów  99% Zdawalność techników w mieście Opolu  84,6%
Zdawalność techników w woj. Opolskim  71,2% Zdawalność egzaminu maturalnego w kraju  64%
technikum zloto

Najlepsze Technikum na Opolszczyźnie
XV miejsce w kraju – RANKING PERSPEKTYWY 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Publiczne Technikum nr 5 w  ZSE im. T. Kościuszki w Opolu jest wśród najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.

po

Klasa politechniczna w Zespole Szkół Elektrycznych
im. Tadeusza Kościuszki w Opolu

W wyniku długotrwałych rozmów prowadzonych pomiędzy władzami Politechniki Opolskiej i dyrektorem Zespołu Szkół Elektrycznych im. T. Kościuszki w Opolu ustalono, że w roku szkolnym 2015/2016 w Publicznym Technikum nr 5 zostanie utworzona klasa politechniczna. Szczęśliwym oddziałem będzie klasa 1ET w zawodzie technik elektronik.   Czytaj więcej...

ba glass poland

Oferta pracy 
BA GLASS POLAND Huta Szkła w Jedlicach

Zapraszamy do kontaktu wszystkich Uczniów i Absolwentów Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu!

Pobierz ogłoszenie>> 

 

babinkton_130 listopada (we wtorek) o godz. 18:00 przy wypełnionej przez publiczność sali rozbrzmiały pierwsze dźwięki na II koncercie z cyklu "Muzyczne impresje". Tym razem koncert odbył się w sali koncertowej Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu, na Zamku. Wśród ponad 30 wykonawców biorących udział w koncercie znalazło się 8 muzyków z Orkiestry Dętej ZSE w Opolu, którzy współtworzą formację el12 Opole Politechnic Band rekrutującą solistów (w tym osoby improwizujące jazzowo) i muzyków orkiestrowych. Zespół, którego pomysłodawcą i współzałożycielem oraz kierownikiem artystycznym jest Przemysław Ślusarczyk powstał w marcu tego roku i już zdążył wielokrotnie zaprezentować się szerokiej publiczności w województwie. Patronami przedsięwzięcia jest Przedsiębiorstwo el12 sp. z o.o, które od wielu lat wielopłaszczyznowo wspiera naszą Szkołę i uzdolnionych uczniów oraz Politechnika Opolska i jej Dział Promocji i Kultury wspierający muzyków medialnie i logistycznie. Jest to kolejny przykład dobrej współpracy i symbiozy pomiędzy Szkołą a instytucjami zewnętrznymi.

Godzinny koncert na który złożyło się 12 pozycji przede wszystkim z muzyki rozrywkowej i filmowej został nagrodzony długą i głośną owacją, po której zespół wykonał bis.